Systemy wodno-kanalizacyjne
Ogrzewanie podłogowe
Spłuczki

Connex-T

Złączka siodłowa do systemów wielowarstwowych

Connex-T to prawdziwa rewolucja w montażu systemów wielowarstwowych. Opracowana przez Valsir aby tworzyć połącznia na nowych lub istniejących już rurach wielowarstwowych o dużych średnicach. Znacznie skraca czas i koszty montażu oraz ułatwia konserwację.

Zastosowane rozwiązania były badane pod względem zmniejszenia do minimum marginesu błędu i zwiększenia do maksimum prostoty montażu: prace interwencyjne na istniejących już rurociągach niejednokrotnie są utrudnione ze względu na ich położenie i ograniczoną przestrzeń, w której niniejsze prace muszą być wykonane.

Specjalny profil połączenia kształtki z rurą został zaprojektowany i skonstruowany tak aby zminimalizować straty ciśnienia do minimum.

Testowane zgodnie z najsurowszymi międzynarodowymi normami dla systemów wielowarstwowych i poddawane najsurowszym testom jakościowym w Valsir, Connex-T ma gwarantowaną trwałość na co najmniej 50 lat, z zachowaniem pełnej zgodności z przepisami; w tym okresie dozwolone jest ich stosowanie przy ciśnieniu 10 barów i w temperaturach sięgających 95°C.

Pobierz dokumentację

Charakterystyka złączki siodłowej Connex-T

Materiały nadające się do recyklingu

Connex-T produkowany jest z materiałów, które mogą być całkowicie poddane recyklingowi i po zakończeniu swojej żywotności mogą być odzyskane. Stosowane procesy produkcyjne są efektywne energetycznie i mają niski wpływ na środowisko. W zakresie ochrony środowiska i zasobów naturalnych, Pexal® i Mixal® są zgodne z zasadami Green Building.

Szybki i łatwy montaż

w każdej sytuacji na istniejących już rurach wielowarstwowych.

Korpus z technopolimeru

o wyjątkowej odporności mechanicznej.

Trwałość gwarantowana na 50 lat

przy ciśnieniu 10 barów i w temperaturach sięgających 95°C.

Możliwość instalacji na istniejących już rurach wielowarstwowych Valsir

Złączka Connex-T daje możliwość wykonania połączenia na zainstalowanej już wielowarstwowej rurze Valsir ze znacznym obniżeniem kosztów wykorzystanego materiału i kosztów robocizny. W tradycyjnych połączeniach w celu wykonania połączenia, należy wyciąć całkiem spory kawałek rury a następie muszą być zamocowane dwie kształtki. Connex-T może być zainstalowany bez konieczności cięcia rury i wykorzystywania dodatkowych kształtek.

Nakrętki wbudowane w tylną część złączki

gwarantując tym samym lepsze dokręcanie śrub. Gniazda, w którym są umiejscowione nakrętki, zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec ślizganiu się nakrętek podczas ich dokręcania oraz zapewnić większy moment obrotowy.

Blokująca nakrętka mocująca gwintowane przyłącze

została wyposażona w system zabezpieczający przed użyciem zbyt dużych sił dociskowych przy skręcaniu, które mogłyby uszkodzić rurę wielowarstwową.

Zatrzaski na obudowie

aby unieruchomić dwie części złączki na czas ich montażu i zapobiegając przed ich upadkiem na podłoże.

Specjalny profil aby zabezpieczyć śruby

Otwory na śruby mają specjalny profil zapobiegający luzowaniu się ich podczas instalowania.

Znacznie mniejsze straty ciśnienia

w porównaniu z tradycyjnymi trójnikami. Connex-T nie zmniejsza wewnętrznego przekrój rury a specjalny profil wkładki minimalizuje straty ciśnienia.

Szeroki zakres średnic

Szeroki zakres średnic od Ø 50 mm do Ø 90 mm z dostępnymi przyłączami od ½” do 1”.

Nietoksyczne materiały

System Connex-T składa się z całkowicie nietoksycznych materiałów i posiada certyfikat do transportowania cieczy spożywczych i wody pitnej.

Test jakości

Testowane zgodnie z najsurowszymi międzynarodowymi normami dotyczącymi systemów wielowarstwowych (DVGW W542, DVGW W534, EN ISO 21003 -2 -3 i -5).

Connex-T - montaż w 6 krokach

Krok 1

Użyj szablonowego otworu na tylnej części złączki aby wykonać otwór prowadzący w rurze (użyj wiertła do metalu Ø 6 mm).

Krok 2

Za pomocą odpowiedniego frezu, wykonaj otwór pod przyłącze wykorzystując do tego otwór prowadzący jako punkt odniesienia dla wiertła frezu. Podczas wiercenia utrzymuj frez prostopadle do osi rury.

Krok 3

Przy użyciu papieru ściernego usunąć zadziory i ostre krawędzie w wykonanym otworze. Dokładnie wyczyścić miejsce otworu, tak aby usunąć wszelkie pozostałości na krawędzi i wewnątrz rury.

Krok 4

Wsunąć gwintowane przyłącze do otworu i umieścić przednią cześć złączki na rurze. Ręcznie przekręcić blokującą nakrętkę aby unieruchomić przednią część złączki na rurze.

Krok 5

Umieścić tylną część złączki na rurze i za pomocą specjalnych zatrzasków mocujących połączyć i zablokować obie części złączki. Dokręcić śruby kluczem Ø 6 mm lub śrubokrętem.

Krok 6

Dokręcić blokującą nakrętkę na gwincie przyłącza, aż do zaznaczonego limitu.

Szczegóły, które robią różnice

Szereg innowacyjnych rozwiązań w Connex-T zostało zaprojektowanych tak, aby skrócić czas montażu oraz zminimalizować margines błędu instalatora, który musi często pracować w ciasnych pomieszczeniach.

Blokująca nakrętka z systemem ograniczającym siłę dokręcania

Blokująca nakrętka mocująca gwintowane przyłącze została zaprojektowana aby montaż był prosty i bezpieczny. Jest ona wyposażona w system zabezpieczający przed użyciem zbyt dużych sił dociskowych przy skręcaniu, które mogłyby uszkodzić rurę wielowarstwową.

System blokowania dwóch części złączki

Specjalne zatrzaski na obudowie złączki, pozwalają połączyć i unieruchomić jej przednią i tylną część na czas ich skręcania śrubami mocującymi, zapobiegając jednocześnie przed ich upadkiem na podłoże.

System zapobiegający luzowaniu się śrub

Specjalny profil otworów został opracowany tak aby śruby mocujące nie luzowały się podczas instalowania. Główka śruby może być dokręcana zarówno przy użyciu klucza jak i śrubokrętu.

Wbudowane nakrętki

Nakrętki są wbudowane w tylną część złączki gwarantując tym samym lepsze dokręcanie śrub. Gniazda, w którym są umiejscowione nakrętki, zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec ślizganiu się nakrętek podczas ich dokręcania oraz zapewnić większy moment obrotowy.

Średnice rur i przyłączy

Ø PEXAL RURA Ø PRZYŁĄCZE
50 1/2″M
63 3/4″M
75 3/4″M
75 1″M
90 1″M

PEXAL

Doskonałość systemu wielowarstwowego.

Więcej…

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz na to zgodę. OK