ARIA EVO
System Aria Evo HRV firmy Valsir oferuje szeroką gamę wysokosprawnych jednostek z odzyskiem ciepła przeznaczonych dla wszystkich typów instalacji.
Gama central wentylacyjnych Aria Evo podzielona jest na dwa modele, o różnych natężeniach przepływu, które mogą być instalowane na sufitach podwieszanych lub na ścianach oraz na pięć modeli o różnych natężeniach przepływu, które można instalować na podłodze lub ścianie, z króćcami przyłączeniowymi powietrza usytułowanymi na górze centrali. Centrale Aria Evo przeznaczone są do mieszkań, willi i małych firm o powierzchniach od 40 m2 do 450 m2.
Wszystkie jednostki Aria Evo są wyposażone w by-pass do automatycznego swobodnego chłodzenia latem oraz zdalny panel z wielofunkcyjnym sterowaniem.
Wszystkie jednostki Aria Evo umożliwiają stosowanie filtrów ePM10 (dawniej G4) lub bardzo drobnych filtrów ePM1 (dawniej F7), aby jeszcze bardziej poprawić czystość dostarczanego powietrza.
Aria Evo H/V
- 2 modele o wydajności 170 i 260 m3/h.
- Obudowa z pianki polipropylenowej poprawiająca izolację termiczną i akustyczną.
- Montaż w pionie i poziomie.
- Automatyczny by-pass w standardzie.
- Zdalna komunikacja radiowa paneli sterujących i czujników z centralą wentylacyjną.
- System Plug & Play.
Aria Evo V
- 5 modeli o wydajności 150 i 600 m3/h.
- Obudowa z pianki polipropylenowej poprawiająca izolację termiczną i akustyczną.
- Montaż w pionie na podłodze lub na ścianie.
- Automatyczny by-pass w standardzie.
- Zdalna komunikacja radiowa paneli sterujących i czujników z centralą wentylacyjną.
- System Plug & Play.
- Konfiguracja montażu z lewej lub prawej strony.
Sanif-ox poprawia jakość powietrza
- Sanif-ox ogranicza występowanie chorób wirusowych i bakteryjnych przenoszonych drogą powietrzną oraz przyczyny wielu alergii.
- Dzięki utleniającym właściwościom Sanif-ox, pleśnie, zarodniki, grzyby i pyłki są dezaktywowane, co poprawia komfort w pomieszczeniu.
- Cząsteczki tlenu aktywowane przez Sanif-ox atakują nieprzyjemne zapachy, rozkładając substancje, które je powodują, na proste związki.
Idronica, Isoterma i Maxima
System HRV z osuszaniem składa się z trzech modeli wyposażonych w bardzo wydajne centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, przeznaczone do montażu poziomego lub pionowego.
Wszystkie centrale są dostępne w wersjach z wewnętrznym obiegiem chłodzenia (z integracją chłodzenia lub osuszaniem izotermicznym) lub z wężownicą wodną i są wyposażone w zdalny panel z wielofunkcyjnym sterowaniem.
Główne akcesoria to: czujnik wilgoci, czujnik VOC i czujnik CO2 do monitorowania i redukowania zanieczyszczeń. Możliwość pracy w trybie tylko HRV lub HRV z osuszaniem z częściową recyrkulacją.
Przepływ świeżego powietrza od 80 do 260 m3/h.
Całkowity przepływ powietrza w zakresie od 260 do 520 m3/h.
Osuszanie od 27 do 63 l/h (do 84 l/h dla wersji Idronica).
Zaawansowane podzespoły elektroniczne umożliwiają również wspólne zarządzanie systemem wentylacji mechanicznej oraz ogrzewaniem/chłodzeniem płaszczyznowym.
Centrale wentylacyjne: Idronica, Isoterma i Maxima
- Wentylatory z silnikiem EC o niskim zużyciu energii.
- Bardzo wysokosprawny wymiennik ciepła (do 90%).
- Konstrukcja nośna centrali wykonana z płyty warstwowej o grubości 20 mm z izolacją dźwiękochłonną i termoizolacyjną.
- Filtry klasy ISO Coarse ≥65% (dawniej G4).
- Osuszanie powietrza przez obieg recyrkulacyjny ze sprężarką (Maxima i Isoterma) lub wężownicą hydrauliczną (Idronica).
- Integracja cieplna zarówno w trybie gorącym, jak i zimnym (Maxima i Idronica).
- Interfejs z systemem zarządzania automatyką budynku.
- Możliwość niezależnego zarządzania centralą i systemem ogrzewania płaszczyznowego ze sterowaniem zaworem mieszającym, alarmem punktu rosy, otwieraniem i zamykaniem stref ogrzewania płaszczyznowego (poprzez dodatkowe termostaty dla każdej strefy).
- Montaż poziomy na suficie lub pionowy na ścianie.
Integracja z systemem ogrzewania płaszczyznowego
Przy budowie nowych budynków coraz częściej wymagane jest połączenie systemu ogrzewania płaszczyznowego z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dzieje się tak, ponieważ systemy te doskonale integrują się z budynkami o wysokiej wydajności energetycznej, zapewniając z jednej strony odzysk ciepła z powietrza wymienianego na zewnątrz, a z drugiej strony optymalizując zużycie energii, dzięki możliwości zasilania ogrzewania płaszczyznowego wodą o niższych temperaturach niż inne systemy grzewcze, optymalizując w ten sposób efektywność pomp ciepła lub kotłów najnowszej generacji.